Skip to content

Tegemist on soodsaima aiatüübiga.
Ilmastiku kindlad kuumtsingi ja PVC kattega aiavõrgud jagunevad kolme klassi – punutud võrgud ,loomavõrgud ja keevisvõrgud.
Sobivad paigaldamiseks nii kruntide vahelisteks piireteks,mägistele aladele,metsaga paiknevatele aladele,karjamaade ümber ja miks mitte ka elamute ümber.

Keevisvõrk

Keevisvõrkaia paigaldamisel kasutatatakse spetsiaalset kinnitusribaga aiaposti. Keevisvõrk kinnitatakse postide külge roostevaba clipsidega.
Aia algusesse ja lõppu paigaldatakse kaldtugi. Sõltuvalt aialiini pikkusest on võimalik ,et kaldtugi tuleb paigaldada ka aiakeskele.
Võrk pingutatakse spetsiaalsete pingutustangidega.
Aiavõrgu hind sõltub suuresti kõrgusest, traadi paksusest ja võrgusilma suurusest.Mida paksem traat ja väiksem võrgusilm,seda tugevam aiavõrgu tugevus.
Tegemist on kuumtsingitud ja tsingitud rohelise värvusega PVC kattega kaetud(RAL 6005) materjaliga.

Punutud võrk

Kasutatakse peamiselt võrkpiirdeks koduaiale ja kruntidevaheliste piiride eraldamiseks, kuid ka tööstushoonete ja spordiplatside piiramiseks.
Paigalduseks kasutatakse ümarposte ,mille külge kinnitatakse pingutustraat ,mida pingutatakse spetsiaalsete pingutitega.Pingutustraadi külge paigaldatakse omakorda punutud võrk . Aia algusesse ja lõppu paigaldatakse kaldtugi. Olenevalt aialiini pikkusest on võimalik ,et aialiini keskele tuleb paigaldada samuti kaldtugi.
Võrgutraadi läbimõõt algab 2,0mm-st.

Loomavõrk

Kasutatakse suurte alade piiramiseks, näiteks istandused, metsad või karjamaad. Loomavõrgu eesmärk on peamiselt metsloomade eemalhoidmine.